Wooncomplex Laveibos in Meerzicht (Zoetermeer) krijgt letterlijk een nieuw jasje. Alle 215 woningen worden vanaf december 2025 verduurzaamd en gerenoveerd.
Een meerderheid van de bewoners stemde deze zomer in met de verduurzaming die in totaal anderhalf jaar gaat duren. Dat laat Timo Stoopman, directeur bestaand vastgoed, van aannemer VORM weten. “In december gaan we daadwerkelijk beginnen.” Op dit moment worden de voorbereidingen getroffen. Er wordt in een treintje gewerkt. “We werken van beneden naar boven”, vertelt uitvoerder Jelle Ouwendijk.
Samenwerken
“De wens voor verduurzaming leefde ook heel erg bij onze huurders”, zegt projectontwikkelaar verduurzaming Tom Visser van woningcorporatie De Goede Woning.
Nu hebben alle woningen een laag energielabel, E of G, dat wordt A. De hele buitenschil, de vloer boven de bergingen en het dak worden geïsoleerd, er komen nieuwe kozijnen met HR+++ beglazing en deuren en er wordt mechanische ventilatie aangebracht. Er komen nieuwe balkonhekken, automatische zonwering en een aansluiting voor elektrisch koken. Tot slot worden de entreehallen vernieuwd.
Huurdersvereniging HUIB
Hennie Minneboo van huurdersvereniging HUIB van De Goede Woning: “Verduurzaming van dit complex is hard nodig. Het tocht en het is natuurlijk niet de bedoeling dat je stookt voor de vogels.” HUIB is daarom een groot voorstander van de aanpak van Laveibos.

